KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 17004287
nr 1700 4287
Göta Trägårdh
(1904-1984), Sverige
Blandteknik, Göta Trägårdh (1904-1984), Sverige, tillskriven. Modeskisser. Ej signerad. Yttermått inklusive ram: 57x32 cm
Göta Trägårdh, svensk textilkonstnär och bildkonstnär född 1904, död 1984.
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
måndag 12 maj 2025
kl 20:34:23
12/5 15:09:48
500 kr
12/5 20:22:27
Göta Trägårdh
Läs mer om Göta TrägÃ¥rdh